HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Naučte se vstávat dřív

Oliver Sálus, top vision open events, s.r.o.

Vstávání. Pojem, který nadpoloviční většina Čechů uvádí jako jednu ze tří nejhorších věcí v pracovním týdnu. Zvonění budíku nastaveného na šestou nebo dokonce na pátou hodinu ranní se stává pro celou řadu lidí doslova noční můrou. Jak ale nepříjemné vstávání obrátit v naši výhodu a využít brzké ranní hodiny k vydělání peněz?

Úspěšní lidé vstávají brzy. Proč? Protože náš mozek vyvíjí nejvyšší aktivitu a soustředěnost v dopoledních hodinách. Mezi snídaní a obědem toho zaručeně dokážete odpracovat nejvíce, a tak je celá řada lidí schopna po vypití ranní kávy nastartovat myšlení a vydržet na plný plyn až do obědové pauzy. Odpoledne je pak lidská mysl přirozeně nakloněna menším či větším rozptýlením, proto se tak lehce můžeme uchýlit k neefektivní prokrastinaci, která způsobuje, že naše práce stojí.

Úspěšní vstávají v šest, aby v osm byli v práci

Ti nejúspěšnější však vstávají dlouho před pátou, aby byli už od šesti schopni přemýšlet. Zatímco vám tedy zvoní budík, oni už mají za sebou ranní fitko, snídani, kávu a začínají pracovat.

Tyto dvě hodiny se můžou zdát jako nepatrný náskok, který může nedůsledný jedinec zase ztratit v průběhu dne chvilkovou prokrastinací. Během roku to však nejsou jen dvě, ale něco málo přes tisícovku takových hodin.

Praktické tipy jak na to

Jak překonat tento životní problém a naučit se vstávat dřív, být schopný od šesti ráno plně přemýšlet, a získat náskok před konkurencí? Začněte s těmito čtyřmi tipy:

Tip č. 1: Rozhodně neodsouvejte budík při každém zazvonění „ještě o pět minut“. Ve výsledku vám takto přerušovaný spánek nepřinese žádné další uspokojení a naopak se budete v průběhu dne cítit ještě více unavení.

Tip č. 2: Budík umístěte na druhý konec pokoje, abyste k němu museli vstát. Za žádnou cenu se už pak nevracejte do postele!

Tip č. 3: Naučit se vstávat třeba o hodinu dříve, než jste zvyklí, bude velice náročné. Proto začněte postupně. Každý den si budík nařizujte o deset minut dříve, než si na nový čas plně nezvyknete.

Tip č. 4: Udržujte zdravý životní styl. Jezte zdravě, nepijte přílišné množství alkoholu a snažte se usínat před půlnocí.

Kdo spí, nedozví se horké novinky, nemůže na ně reagovat, a nedokáže tak bezprostředně přizpůsobit chod své firmy kupředu.

Chcete se dozvědět víc? Stáhněte si e-book Naučte se vstávat dřív a získejte náskok před konkurencí!

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace