HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Když se chce retence

Máte strategii pro získávání kvalitních zaměstnanců, ale už nevíte, jak si je udržet? Článek se zabývá nejdůležitějšími součástmi retence zaměstnanců – uznáním a oceňováním – které vedou k angažovanosti pracovních sil. Využívání uznání a odměn k motivaci zaměstnanců je dnes běžné v organizacích všech velikostí i oborů působnosti. 75 procent amerických firem například využívá nějaký program odměňování zaměstnanců na základě výkonnosti.

Uznání prokazatelně vede k větší spokojenosti i výkonnosti zaměstnanců. Instinktivně všichni víme, že motivace je klíčem k úspěšnému chodu organizací. Proč je tedy tak obtížné efektivně hodnotit zaměstnance a jen málo manažerů ví, jak správně projevit své uznání? Problém bývá nejčastěji v oblasti vůdcovství. Firmy musejí hledat a rozvíjet vůdce, kteří budou mít dostatečnou důvěru, znalosti i zkušenosti potřebné k oceňování a motivaci druhých. Tito vůdcové musejí být zároveň odvahu a vytrvalost upozorňovat na špatnou výkonnost a pracovat se zaměstnanci na nápravě. V propouštěcích pohovorech se zaměstnavatelé často dozvídají, že zaměstnanci neopouštějí firmu, ale její manažery.

Schopnost motivovat zaměstnance spočívá z velké části ve schopnosti rozhodnout, jak a kdy projevit uznání a posílit tak pozitivní chování na pracovišti. Budeme-li předpokládat, že těmto schopnostem se manažer může naučit, firmy by měly své manažery důsledně vzdělávat. Pokud se domnívají, že se tyto schopnosti učit nedají, měly by více investovat do výběru a retence manažerů, který jimi již disponují.

-kk-
Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace