HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jste slabý lídr?

Ještě horší, než pracovat pro slabého lídra, je být slabým lídrem sám. Jak ale poznáte, že jste slabý lídr? Podnikatelský server Inc.com upozornil v nedávném článku na čtyři základní projevy slabých lídrů. Zkuste se tedy zamyslet, zda se netýkají i vás.

Myslíte, si že víte všechno

Slabý lídr dokážete mluvit o svém byznysu celé hodiny i dny. Nepotřebuje se při tom nikoho na nic ptát ani shánět žádné nové informace. Efektivní lídr naopak žádá názory druhých, buduje silné týmy a je hrdý, že se na ně může spolehnout.

Jste neustále vytížení

Řízení firmy, týmu nebo projektu žene slabé lídry na pokraj vyčerpání. Silní lídři vědí, jak důležitý je čas na strategické uvažování a neodkládají je kvůli každodenním rutinním povinnostem.

Máte primárně negativní přístup k lidem

Silný lídr se soustředí na úspěchy a potenciál svých lidí, nikoli pouze chyby. Jeho nálada neosciluje jen mezi mírným otrávením a naprostým znechucením.

Vždy vystupujete jako šéf

Slabý lídr má potřebu neustále dávat lidem kolem sebe najevo svou vedoucí roli. Vždy musí být v čele stolu, i když by v mnohých situacích bylo efektivnější, aby se choval jako jeden z týmu.

-kk-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Štítky: Leadership
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace