HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Hledá se chyba měsíce

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Každý někdy udělá chybu a měl by mít možnost poučit se z ní. Tento přístup alespoň uznává marketingová a reklamní agentura Brogan & Partners z amerického Detroitu. Sdílení chyb je podle ní stejně důležité jako sdílení úspěchů. Již před 14 lety proto zavedla udělování ceny nazvané „Chyba měsíce“, doprovázené padesátidolarovou odměnou. I když pro první laureáty nebylo přebírání ceny jednoduché, firma se brzy naučila přiznávat si chyby a tím se zdokonalovat. Zaměstnanci pochopili, že když svou chybu jednou nepřiznají, může se opakovat znovu a přijít velice draho.

Mezi držiteli ceny za chybu měsíce nechyběla v průběhu let ani ředitelka Marcie Brogan. Ocenění dostala za nedostatečnou přípravu materiálů na důležitou prezentaci. Vypracovala podklady, vytiskla a sešila do jednoho dokumentu. Zapomněla však zkontrolovat, zda jdou strany správně za sebou (což nešly) a v okamžiku předávání dokumentu klientovi navíc zjistila, že část materiálů vytiskla v neaktuální verzi. Poučila se tak, že se nevyplácí podceňovat kontrolní fázi přípravy.

Další cena byla cena udělena například PR manažerovi, který rozesílal vánoční dárky klientům. Jedním z dárků byla totiž sada tří leopardích chráničů na golfové hole, což se manažerovi zdálo na první pohled rozpoznatelné, takže příjemcům nespecifikoval, co to ten dárek vlastně je. V děkovných dopisech pak klienti vyjadřovali firmě radost nad novými zahřívači na lahve s vínem nebo pantoflemi. Jeden klient dokonce poděkoval za palčáky, jen mu bylo divné, proč jsou tři.

-kk-

**Datum vydání:** II/2005
Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace