HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Až příliš hodné manažerky

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Studie ukazují, že ženy mají lepší intuitivní a sociální dovednosti, což jim může dávat jisté výhody v oblasti byznysu. Bude tomu však pouze tehdy, když dosáhnou rovnováhy. Přirozený ženský talent pro budování intuitivních a empatických vztahů může být v byznysu výhodou stejně dobře jako nevýhodou.

V minulosti bylo na empatii a vytváření osobních vazeb na pracovišti nahlíženo jako na slabost. Na prvním místě byl byznys a potřeby firmy. Dnes se ukazuje, že intuitivní a empatické vztahy mohou přinést konkurenční výhody. Nebezpečné je však to, když dojde k vážnému porušení linie mezi vztahy a byznysem. Nadřízená nebo zaměstnavatelka by se nikdy neměla stát pouhou posluchačkou příběhů svých podřízených a zapomínat na výsledky své firmy.

Co tedy mají ženy ve vedoucích funkcích dělat, aby jejich přirozené vlastnosti umožňovaly vznik intuitivních a empatických vztahů se zaměstnanci a neubližovaly jim? Nejlepší cesta je podporovat osobní vztahy, ale nebát se přitvrdit, když je to třeba. Je třeba stanovit si v tomto smyslu hranice. Mějte na paměti, že důvodem vzniku osobních vztahů na pracovišti je společný byznys a právě byznys musí jít dobře, aby mohly tyto vztahy dobře fungovat.

-kk-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace