HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jazyk XML mění elektronické obchodování

XML (extensible markup language) je značkovací jazyk, který má potenciál posunout elektronické obchodování zase o kousek dál – umožňuje výměnu totiž dat mezi neslučitelnými systémy a podle některých analytiků se v posledních 12 měsících stal fakticky jakýmsi standardem ve internetové komunikaci a katalyzátorem webových služeb. Základním stavebním kamenem se stává XML i v CRM systémech.

Některé operační systémy již obsahují vestavěnou podporu tohoto jazyka, což poskytuje prostředí umožňující snadnou spolupráci po síti, na níž se mohou podílet dokonce i zákazníci – to je možné také díky tomu, že jsou systémy poskytovány včetně zdrojových kódů, čehož lze využít k přizpůsobení a modifikaci systému. Podpora XML umožňuje také výměnu dat mezi jakýmkoliv CRM software.

Odborníci upozorňují, že přes všechny výhody není XML všelékem – jeho velkým přínosem je sice možnost komunikace mezi aplikacemi přes firewall, elektronické obchodování však na tento krok není připraveno. Hodnota jazyka tkví především v jeho schématu a způsobu, jakým dokáže organizovat data. Se vstupem XML do oblasti e-komerce se začíná více vynořovat otázka bezpečnosti dat – někteří dodavatelé webových služeb již vyvíjejí systémy šifrování umožňující jejich bezpečné používání i v rámci XML.

**Datum vydání: VII/2002**
Zdroj: CRM Daily - americký portál věnovaný CRM a knowledge managementu
Štítky: Internet a e-mail
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace