Error processing navigation template:EcNewsHeaderMetas.vm using module: EcNewsHeaderMetas, Error UUID: b02eafd2-b55e-49b3-8bbb-abc2813cd06d

Zelená je dobrá

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Ekologické chování firmy nemusí znamenat radikální změny. Článek popisuje deset malých nenákladných kroků k ekologičtějšímu pracovišti.

- Přestaňte vyhazovat peníze. Podívejte se do odpadu, který vyhazujete. Získáte tím nový pohled na to, kolik stojí nakupovat, skladovat a vyhazovat tyto věci. Eliminujte například zbytečné kopírování a opětné používání obalů.

- Udělejte si energetický audit. Energetické společnosti například často nabízejí pomoc při kalkulaci spotřeby energií a radí, jak ušetřit. Mezi nejčastější rady patří zlepšení izolace nebo automatického vypínání světel.

- Zbavte se papírování. Podporujte elektronickou poštu. Když je papír nutný, používejte obě jeho strany a zásoby hlavičkového papíru.

- Zamyslete se nad dojížděním. Nabídněte zaměstnancům podporu při dojíždění autobusem nebo metrem, instalujte držáky na kola pro cyklisty.

- Omezte obchodní cesty. Namísto cestování pořádejte telekonference. U cest, které je nutné absolvovat, je ve světě běžné zapsat si ujeté kilometry a následně zaplatit poplatek za tzv. uhlíkovou výměnu, kterým přispěje na zavádění metod pro udržení hladiny skleníkových plynů.

- Nakupujte ekologicky. Zajímejte se o udržitelné výrobky a stanovte si pravidla pro nákup recyklovaných, renovovaných nebo použitých věcí. Při rozhodování o koupi neberte v úvahu jen cenu, ale i životní prostředí.

- Zbavte se toxicity. Řada kanceláří obsahuje toxické látky, jako jsou použití baterie, tonery do kopírek apod. Hovořte s dodavateli o alternativách a ujistěte se, že se dokážete správně zbavit těch neekologických věcí, které musíte nakupovat.

- Zvažte dopravu. Zamyslete se, kolik benzínu je potřeba na posílání a přijímání zboží. Vyhodnoťte si vliv výrobků, které prodáváte a kupujete a hledejte způsoby, jak omezit negativní vlivy.

- Zapojte zaměstnance. Jmenujte tým pro firemní ekologické záležitosti a určete, kde můžete mít největší vliv bez nutnosti vynakládat velké finanční prostředky.

- Komunikujte. Informujte dodavatele a zákazníky o svých ekologických snahách. Spojte se s místními organizacemi, které často nabízejí finanční pobídky firmám s ekologickými plány.

-kk-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com
Štítky: Řízení firmy

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace