HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Základní povahové předpoklady úspěšného manažera

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Co je klíčem k efektivnímu vedení firmy? Jaké vlastnosti mívají úspěšní manažeři? Zde je několik základních, k nimž dospěl na základě průzkumu a praxe autor článku. První z nich je schopnost mít neustále na zřeteli výsledek své práce, cíl, jehož chtějí dosáhnout – to předpokládá flexibilitu a kreativitu. Dalším faktorem je hodnověrnost, schopnost zůstat svůj – jejich spolupracovníci vědí, co od nich mohou očekávat a že se na ně mohou spolehnout v jakékoliv situaci.

Odvaha je neméně důležitá – nejen při překonávání překážek, ale zejména má-li člověk přijmout kritiku či uznat svoje chyby. Podobně i schopnost vcítit se do situace druhé osoby a naslouchat jí je nepostradatelná pro vytvoření fungujícího týmu. Zároveň se však nenechají vtáhnout do příliš komplikovaného dialogu a slovíčkaření. A snad nejvýznamnější schopností je načasování - umět se v pravý čas správně rozhodnout, odhadnout, co musí dostat přednost a co může počkat. Bylo by možné najít i mnoho dalších faktorů, ale zkuste se zamyslet, nakolik jsou vám blízké tyto.

**Datum vydání: VI/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace