HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Zahradníkův rok ve světě obchodu

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Autorka přirovnává dobrého managera k pečlivému zahradníkovi – nachází mnoho podobností. Podobně jako zahrádkář se je cílem manažera růst. Ale chytrý vedoucí také sleduje budoucí změny a musí se na ně včas připravit, podobně jako pěstitel sleduje oblohu a roční období. Uvést produkt na trh nebo přijít s novým nápadem vyžaduje pečlivé načasování. Nezbytné je sledovat nové trendy, číst odborné časopisy, vzdělávat se. Nové technologie nám sice přístup k informacím zjednoduší, ale zároveň mají odlidšťující vliv.

Dobrý manažer musí být připraven na neočekávané události ovlivňující trh – od ekonomické reces, přes vládní skandály až po teroristické útoky - a v závislosti na nich plánovat. Účinným řešením je zpracování možných eventualit ve scénářích. Schopný vedoucí nelpí umíněně na prosazování svých nápadů, snaží se přijímat a rozvíjet ideje mající hodnotu. Podobně jako různé druhy rostlin potřebují jiné podmínky, i zaměstnanci vyžadují individuální přístup – pro některé jsou důležité dosažené výsledky, pro jiné příležitost k růstu a rozvoji.

Nejnepříjemnějším úkolem pro zahrádkáře je zbavit své království plevele – což pro manažera znamená hledání a přiznání chyb, práci s fakty, odpovědnost a spoustu času. Podobně jako zahradník, když je po celodenní práci unavený, těší se vůní a krásou svých květin, tak i manažer by se měl zastavit a radovat se z vykonané práce – to mu umožní nezapomínat na její smysl

**Datum vydání: VII/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace