HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Už je to tak, říkal mi to známý...

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Nepotvrzené pomluvy či zvěsti o nejrůznějších pohromách hrozících podniku (ztráta kontraktu, propouštění apod.) mohou způsobit skutečný pokles produktivity a morálky zaměstnanců. Vyrovnat se s tímto problémem patří k jednomu z nejdůležitějších úkolů manažerů. Služebně starší manažeři však mají často pocit, že vyjadřovat se k podnikovým „klevetám“ je pod jejich důstojnost a dodávají tím zprávám váhu. To však může napáchat daleko více škody než komentování – podle zásady: Mlčení znamená souhlas.

V těchto případech je nezbytné rozptýlit obavy zaměstnanců. Tohoto úkolu se však musí ujmout manažer, jemuž lidé věří, který jim nikdy nelhal a nebál se jim sdělovat dobré i špatné zprávy v minulosti. Každý vedoucí pracovník by si měl včas položit otázku, zda je otevřený a upřímný ke svým podřízeným, zda s nimi sdílí dobré i zlé. Jak vás vidí vaši zaměstnanci – jako svého vedoucího, který má o ně zájem a uvědomuje si cenu jejich práce, nebo jako dekoraci na podnikových rautech? Pokud máte jejich důvěru, máte šanci nebezpečí pomluv překonat.
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace