HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Úvaha nad rituály moudrých vůdců

Vůdcovství není jen záležitostí prestiže vysokého pracovního titulu, ale zejména charakteru jednotlivých osob. Nejde o pozici, ale o akci. Správní vůdci tráví své dny tím, že pomáhají lidem okolo nich projevovat jejich největší potenciál v rámci určité vize, která může být prospěšná lidem jako takovým.

V nové ekonomice představuje právě vůdcovství kvalitu, která oddělí vítěze od těch ostatních. Organizace se již nemohou spoléhat na tradiční model řízení „shora dolů“. Autor článku, který se zabývá vzděláváním v oblasti managementu proto uvádí základní předpoklady úspěšného vůdcovství.

- Pochopte, že vůdcovství je zejména o vztazích. Lidé nebudou následovat své vůdce, pokud jim nebudou věřit a stejně tak ani zákazníci nezvolí produkt nebo službu, nebudou-li si jisti důvěryhodností poskytovatele. Na paměti je třeba mít, že při budování vztahů jsou důležité zdánlivě malé věci. Lidé svému vůdci nepodají ruce, dokud se takříkajíc nedotkne on jejich srdcí.
- Pamatujte si, že vůdcovství musí být mistrovstvím, nikoli průměrem.
- Přestaňte se zabývat tím, co je jednoduché a soustřeďte se na to, co je správné.
- Neztrácejte pojem o čase, naučte se svůj život řídit. Vůdci by neměli zapomínat na to, že vedle vedení také žijí.

**Datum vydání:** VII/2003
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace