HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Těžký život miliardáře

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Američan John Sperling se z chudých poměrů vypracoval do pozice ředitele největší světové výdělečné univerzity. Dnes je mu 82 let, zůstává v plné síle mužem, který zavedl zisk do neziskového sektoru univerzitního vzdělávání a jeho majetek dosahuje miliardových rozměrů. Na Wall Street je jedním z nejuznávanějších lidí. Zároveň je však také terčem mnoha kritiků, kteří jeho „zkomoditnění“ vysokého školství neuznávají. Musejí ovšem na druhou stranu uznat i to, že Sperling je vizionářem, který předpokládal dnes vzrůstající poptávku po vzdělávání dospělých.

John Sperling je provokatér a bojovník chápající obchodní svět jako nebezpečný a brutální. Výzvy kritiků přijímá s nadšením. Všem lidem činným v obchodní oblasti vzkazuje: „Ignorujte je.“ Svůj úspěch vysvětluje čtyřmi jednoduchými body:
- Ignoruji kritiky. Nezajímá mne, co si myslí druzí.
- Jsem ochoten vsadit vše. Vždy, když mi hrozil bankrot, byl jsem připraven bojovat na plno i za cenu ztráty podniku. V takové chvíli není jiná cesta, než nahoru a skutečně již není co ztratit.
- Vyzývám autority. Vyhledávám příležitosti, užívám si konflikty a rizika.
- Nikdy si nedávám žádné cíle. Ten, kdo neví, kam směřuje dojde vždy nejdál. Kdybych si určil nějaký cíl, byl bych jím příliš svázán.

**Datum vydání:** III/2003
Zdroj: Fast Company - portál předního amerického magazínu pro manažery

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace