HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Půjdou přes mrtvoly?

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Podle průzkumu vedeného moderátory v průběhu semináře na konferenci Gartner Outsourcing Summit Tuesday 86% respondentů říká, že negativní tlak a protesty neovlivní jejich plány na outsourcing. Američtí vedoucí pracovníci jsou připraveni i přes nepochybný odpor vydělávat na úsporách díky zámořskému ousourcingu. Protesty mají na výkonné ředitele a jejich rozhodnutí o zámořské IT pracovní síle jen malý vliv.

Pouze 5% z nich sdělilo, že by protesty mohly způsobit odklad outsourcingových strategií o více než šest měsíců. Účastníci ankety představovali asi 150 kupců zámořských IT-outsourcingových služeb. To ukazuje, že se rozhodli použít zámořské levnější pracovní síly v zemích jako je Indie jako hlavní taktiku. Pouze 5% respondentů nemá žádné plány na přesunutí práce do zámoří. Rozmach outsourcingových zámořských projektů způsobily patrně úspěšné zkušenosti z minulosti. Jen 11% dotázaných uvedlo, že minulé zámořské projekty nesplnily jejich očekávání.
-ba-
Zdroj: InformationWeek - portál předního amerického magazínu InformationWeek věnovaný moderním technologiím a byznysu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace