HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Několik tipů pro zlepšení řečnických dovedností

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Bývalí američtí prezidenti Ronald Reagan a Bill Clinton prosluli svými řečnickými schopnostmi Ale i oni se ve svých projevech dopouštěli chyb. A co vy? Cítíte se nepříjemně, máte-li přednést řeč či prezentaci? Zůstáváte raději v pozadí, nedělá vám dobře pozornost velkého množství lidí? Chtěli byste získat sebedůvěru při veřejné komunikaci? Článek přináší několik tipů, které vám pomohou pomoci stát se dobrými řečníky. Tréma - proměňte ji v přínos - i umělci, kteří vystupují každý den, mají trému, ale dokáží ji využit ve svůj prospěch. Lidé se často obávají, že svoji řeč popletou a budou vypadat hloupě. Věnujte proto dostatek času přípravě - rozmyslete si, co chcete říci, utřiďte si myšlenky - připravujte se jako profesionální mluvčí, to zvýší vaši sebedůvěru.

Věnujte pozornost tomu, jak se váš postoj a nálada promítají do vašeho vystupování - posluchači vaše pocity poznají. Zaujměte postoj typu: “Jsem rád, že mohu tu být s vámi a podělit se o cenné informace.“ Pokud přistupujete k publiku jako k mase, může na vás působit nepříjemně. Mluvte proto tak, jako byste hovořili s jedním člověkem - soustřeďte svoji pozornost na jednu osobu. Co když udělám chybu, říkáte si? Pokračujte dál - stejným způsobem, jakým reagujete na chybu vy, reaguje i vaše publikum, které je v podstatě obrazem vašich emocí a přístupu k věci.

**Datum vydání: VII/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace