HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Na výběru projektového manažera si dejte záležet

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Podle odborníků je projektový manažer nejdůležitější profesí v rámci tvorby softwarových řešení. Z pohledu personalisty je nesnadné kvalitního projektového manažera získat. Role takového projektového manažera totiž nespočívá jen v dohledu nad dodržením termínů a kooperací svého týmu, ale především v komunikaci se zákazníkem. Díky přesnému stanovení cílů, řízení projektu podle zadaných parametrů a také díky zkušenosti může kvalitní projektový manažer ušetřit až 35 % nákladů. Úspora je dána zejména využitím firemního know-how. Zákazníci si začínají uvědomovat, že je pro ně odborně i finančně výhodnější, pokud si na vývoj softwarového řešení najmou profesionály.

Samozřejmě se díky tomu zvýšily i požadavky na projektové manažery. Preferovaní jsou projektoví manažeři s kvalitní a relevantní praxí. Velkou výhodou je znalost informačních technologií a rámcová orientace v pracovních postupech ostatních IT profesí. Seriózní technologické společnosti proto právě tuto pozici nenechávají náhodě. Například v Logosu proto vyvinuli strategii, kdy je nový projektový manažer přidělen ke služebně staršímu kolegovi, kde postupně přebírá činnosti související s vedením daného projetu. Projektové řízení se stále více dostává do ekonomické oblasti, a to například při zavádění informačních systémů a technologií, marketingových průzkumech a podobně.

-ba-
Zdroj: Marketingové noviny - články a zajímavosti z oblasti obchodu a marketingu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace