HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Manažerská palubní deska

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Když jedeme v autě, stačí nám jeden pohled na palubní desku a hned víme, jak rychle jedeme, kolik nám zbývá paliva, kolik kilometrů má auto najeto, jestli se přehřívá motor atd. Palubní deska poskytuje velké množství životně důležitých informací. I obchodní svět si dnes žádá své palubní desky, na kterých by mohli manažeři pozorovat konkrétní ukazatele současného stavu jejich firem a zároveň je správně a úspěšně řídit.

Autor článku výše uvedenou skutečnost demonstruje na příkladě svého známého, který je výkonným ředitelem jedné továrny a jehož „palubní deska“ mu denně poskytuje časově přesně rozvržené ukazatele zisku, procentuální vyjádření výrobní kapacity v dalších 30 dnech a řadu dalších výkonnostních ukazatelů. Nabízí se tak otázka pro další manažery: Kam se koukáte vy, chcete-li úspěšně řídit své podniky? Řídíte poslepu? Jak rychle a snadno se dostanete ke klíčovým ukazatelům výkonnosti vašich podniků? Autor v tomto smyslu tvrdí, že manažeři nemohou podniky řídit, aniž by uměli měřit jejich výkonnost. Nabízí proto dvě základní doporučení:
- Určete pět až deset klíčových měření a ukazatelů výkonnosti vašeho podniku.
- Vytvořte aktivní systém pro měření zvolených ukazatelů. Může to být například několikastránková zpráva nebo interaktivní zobrazení na webu.

Důležité je zejména sledovat tato data denně a ujistit se o tom, že jde skutečně o data klíčová, která nelze jednoduše získat někde jinde. Ideální je barevně ukazatele rozčlenit a ty nejdůležitější zvýraznit například červeně. S takto propracovanou palubní deskou se budou manažeři soustředit denně na klíčové problémy a správně řídit své podniky. Mohou tak sledovat trendy, které by jim jinak zůstaly utajeny.

**Datum vydání:** II/2003
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace