Manažer "fénixovského" typu - podpora tvořivosti a odpovědnosti

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Článek je shrnutím knihy Soaring With The Phoenix, která je příručkou receptů pro ty společnosti a jedince, kteří se chtějí odpoutat od tradiční praxe managementu. Podle autorů publikace mají manažeři „fénixovského“ typu schopnost přispívat kolektivu, který vedou, několika základními dovednostmi. Předně jsou schopni odkrýt a pojmenovat problémy, s nimiž se organizace potýká a jimž se ostatní vyhýbají – to je prvním krokem k tomu, aby mohly být řešeny. Dalším důležitým přínosem je jejich umění zaangažovat osazenstvo firmy na tom, aby se snažilo samo tyto problémy vyřešit – nenařizují, ale vzbuzují zájem tím že povzbuzují ostatní, dodávají jim odvahu a nesou spoluúčast na jejich práci.

Dovedou určit priority využití prostředků, jimiž firma disponuje, a vymezit, kde mají být použity. Jsou zaměřeni na zákazníka a vše, co s ním souvisí. Růst podniku je pro dán a rozvojem lidí v něm. Jsou si vědomi, že růst schopností je investicí do budoucnosti. Jsou ochotni vzdát se části svých pravomocí ve prospěch toho, že každý přijímá odpovědnost za překonávání překážek a řešení problémů. Podporují vzdělávání a školení – získávání nových dovedností a poznatků je pro ně součástí pracovní pozice. Vědí, že příležitost učit se je skryta nejen v úspěších, ale i chybách. Upřednostňují znalosti nad oficiální podnikovou hierarchií.
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace