Má e-mail ve firmách ještě smysl?

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Thierry Breton, výkonný ředitel mezinárodní společnosti Atos poskytující služby v oblasti IT ve 42 zemích světa, oznámil, že hodlá postupně zcela zrušit interní využívání e-mailu. Britský server BBC přinesl rozhovor, v němž Breton vysvětluje své pohnutky a plány. Interní elektronická pošta by měla být ve společnosti zrušena do začátku roku 2014. Doposud jí používalo 80 tisíc zaměstnanců.

Zrušení interního e-mailu je součástí iniciativy s názvem Wellbeing At Work, kterou Atos spustil již před třemi roky. Jedná se o znalostní síť, kterou tvoří nové talenty ve firmě. Cílem je, aby zaměstnanci vedle své běžné práce mohli snadno přicházet s novými nápady pro zlepšování pracovních podmínek. Praxe z posledních let totiž ukázala, že většina mladých talentů již e-mail vůbec nepoužívá. Dávají přednost sociálním sítím a instant messagingu.

Thierry Breton říká, že zaměstnanci zrušení interního e-mailu přivítali. Jen samotné oznámení chystaného opatření vedlo k poklesu objemu interní elektronické pošty o 20 %. Předchozí interní analýza ukázala, že objem interních mailů neustále rostl, a přitom pouze 15 % z nich bylo užitečných. Jelikož pracovníci prohlížejí e-maily i doma, zabere jim kontrola a odpovídání na interní e-maily 15 až 20 hodin týdně. Tak vznikl tým, jehož úkolem bylo najít nástroje efektivnější interní komunikace.

Nyní probíhá pilotní program, v němž se zaměstnanci učí pracovat s novými nástroji. Jedná se o technologie cloud computingu, sociální sítě, instant messaging, microblogging, sdílení dokumentů, vytváření znalostních komunit a podobně. První pětistovka zaměstnanců již se s e-mailem pro interní účely rozloučila. Sám Breton nepoužívá e-mail k interním účelům již pět nebo šest let a předpokládá, že začne být rychle rušen i v dalších firmách.

Thierry Breton je bývalým výkonným ředitelem telekomunikační společnosti France Telecom. Působil také jako francouzský ministr obchodu, financí a průmyslu. Před tím, než před třemi roky nastoupil do společnosti Atos, přednášel dva roky na Harvard Business School.

-kk-

Zdroj: BBC - zpravodajský server BBC

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace