HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jak si najmout vlastního šéfa

Většina lidí zakládá vlastní firmu proto, aby mohla být svým vlastním šéfem. Brzy však zjišťují, jak je obtížné vše řídit sám a provádět všechna rozhodnutí – zejména když v dané věci nemají dostatek zkušeností. Podnikatel má stejné právo být šéfem všeho jako delegovat úkoly důležité pro chod firmy. Například začínající podnikatel, který nemá zkušenost s administrativou nebo vůdcovstvím, by měl o přijetí „šéfa“ velmi vážně uvažovat.

Neznamená to vzdát se kontroly nad vlastní firmou. I samostatný podnikatel bez zaměstnanců si může najmout ředitele, který bude řídit provoz firmy, zatímco on bude mimo firmu řešit obchodní záležitosti. V podstatě jde o to, aby podnikatel mohl věnovat nejvíce času tomu, co umí nejlépe. Jak si tedy najmout šéfa?

- Znejte své cíle. Nemůžete najímat ředitele, aniž byste věděli, kam vaše firma směřuje. Sdílejte s ním svou dlouhodobou strategii.

- Zajímejte se o osobnost. S ředitelem, kterého najmete, byste měli v první řadě vycházet. Ujistěte se, že vaše osobnosti i obchodní filozofie nejsou v rozporu.

- Mluvte se zaměstnanci. Zaměstnanci vám mohou poskytnout zajímavou zpětnou vazbu. Než najmete ředitele, umožněte zaměstnancům, aby se s ním setkali a podělili se o své názory.

- Ptejte se. Prověřujte reference uchazečů, mluvte s bývalými zaměstnavateli. Ideální je pohovořit si i bývalými podřízenými či klienty vašeho potenciálního ředitele.

-kk-

Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace