Do jaké země nejvýhodněji investovat?

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Která země je momentálně nejlepší pro investování? Hodně se hovoří o Indii, Jihoafrické republice nebo Rusku. Profesor Richard Vietor z Harvard Business School se ve svém současném výzkumu zabývá ekonomickými, politickými a strukturálními výhodami a nevýhodami deseti zemí světa (Japonska, Singapuru, Číny, Indie, Mexika, Jihoafrické republiky, Saudské Arábie, Ruska, Itálie a Spojených států). V rozhovoru pro magazín Working Knowledge vysvětluje, jak analyzovat budoucí vývoj těchto oblastí.

Celkové prostředí pro úspěšnou konkurenci v globální ekonomice vytvářejí podle něho vlády jednotlivých zemí. Špatná vláda může zajistit pouze snížení konkurenceschopnosti. Aby země mohla být konkurenceschopná, musí nabízet spolehlivou fiskální a peněžní politiku, bezpečná vlastnická práva, vysoké úspory a investice, co nejnižší míru korupce a vývoz dostatečně konkurenceschopný vůči dovozu.

Lidé v obchodní oblasti musejí rozumět tomu, kam jejich země a trhy směřují. Dosáhnou toho analýzou současných a dlouhodobých výkonnostních trendů v horizontu tří až pěti nacházejících let. I když každá ze sledovaných zemí má svá specifika, nejvhodnější je momentálně směřovat přímé zahraniční investice do Singapuru, Číny a Indie. Podobně je na tom i Rusko.

-kk-

Zdroj: HBS Working Knowledge - kolekce nejnovějších manažerských trendů z Harvard Business School

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace