HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Desatero šéfa na dobu určitou

Zastupovat nadřízeného na jeden nebo dva dny není příliš složité. Pokud se však jedná o delší dobu, je třeba mít na paměti některé důležité věci. Článek je shrnuje do deseti bodů.

- Měli byste vědět, co se od vás očekává. Je třeba, abyste zajistili chod rozběhnutých věcí a někdy také sami přišli s tím, jak pokročit s důležitými projekty.

- Měli byste znát své limity. Pravděpodobně vám bude vymezeno, kam sahá vaše pravomoc.

- Nezdvojnásobujte si objem práce. Když máte více manažerských povinností, delegujte některé své běžné úkoly.

- Buďte připravení se učit. Zastupování šéfa je výjimečnou příležitostí naučit se novým dovednostem, které obohatí váš životopis.

- Nechte si ale prostor pro ukázání svých dovedností. Nevěnujte se jen učení novému, ale také dělejte to, v čem jste dobří, abyste se mohli ukázat.

- Požádejte o pomoc. Může to znamenat školení v rámci vaší nové dočasné role nebo nalezení mentora.

- Buďte otevření o svých obavách. Je normální být nervózní, ale také máte důvěru svého nadřízeného. Pokud si opravdu myslíte, že vám chybí schopnosti a dovednosti, abyste jej mohli zastupovat, neberte to.

- Připravte se na tlak ze strany kolegů. Jako dočasný nadřízený svých kolegů můžete mít problémy s autoritou. Buďte proto spravedliví a ukažte respekt. Dejte najevo, že máte zájem o otevřenou komunikaci.

- Buďte upřímní ke klientům. Vysvětlete jim, proč a na jak dlouho zastupujete svého nadřízeného. Ujistěte se, že vědí, jaká rozhodnutí od vás mohou očekávat a co bude třeba odložit.

- Co čekat po návratu šéfa? Pokud jste zastupovali svého šéfa dlouhodobě, například v průběhu ročního volna nebo mateřské dovolené, můžete spravedlivě očekávat, že vám zaměstnavatel po jeho návratu pomůže k lepšímu místu.

-kk-

Zdroj: The Times Online - stránky prestižního britského deníku
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace