HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Data mají cenu zlata

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Řada lidí v byznysu považuje data za království programátorů a jiných IT podivínů. Měla by si ale rychle uvědomit, že právě data znamenají život jejich firem. Digitalizace veškerých podnětů pro rozhodování ve firmách přinesla lepší fungování a vyšší produktivitu. Na druhé straně však stačí jedno špatné klepnutí myší, počítačový virus, vlna vyššího napětí nebo nespokojený zaměstnanec a firemní data mizí v nenávratnu.

Ztráta dat může stát firmu nespočet hodin ztracené produktivity i příjmů. Představte si například, jaké ztráty by firma utrpěla, když by přišla o veškerá data z účetního oddělení. Náhrada každých 20 megabajtů ztracených účetních dat si totiž žádá 21 dní a stojí asi 19 000 dolarů. Americké statistiky uvádějí, že polovina firem, které nešťastně přijdou o data již svou činnost neobnoví a 90 % takových firem do dvou let zaniká.

Nejjistějším způsobem minimalizace rizika ztráty dat je on-line zálohování. V zásadě jde o nezbytnou ochranu pro firmy, jejichž existence alespoň částečně závisí na informačních technologiích. Jestliže firma pravidelně vytváří i malé množství počítačových dat, partner pro on-line zálohu je pro ni zásadní. Firmy bez ohledu na velikost se musí naučit chránit svá data, chtějí-li bezpečně fungovat.

-kk-
Zdroj: WebProNews - americký portál pro webové profesionály

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace