HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Chcete prodat firmu?

Seznamte se se čtyřmi kroky, které jsou důležité pro to, abyste našli správného kupce pro vaši malou firmu.

- Nechte si udělat profesionální zhodnocení. Abyste si mohli udělat správný názor o ceně vaší firmy, budete potřebovat kvalifikovaný odhad. Vyberte si firmu, která má zkušenosti s odhady cen firem vaší velikosti. Ujistěte se, že máte veškerou dokumentaci k dispozici v souladu se zákonnými požadavky.

- Využijte média. Snažte se dát vědět o prodeji firmy co nejširšímu okruhu potenciálních kupců. Využijte inzerci v novinách, ale i u odborných asociací a v obchodních publikacích. Nezapomeňte také na Internet a vlastní webové stránky.

- Vyčistěte své pracoviště. Když budete firmu představovat kupcům, měla by být čistá a uklizená. Dobrý první dojem je nejdůležitější.

- Prozkoumejte všechny potenciální kupce. Seznamte se s podmínkami, které nabízejí. Každého zájemce, který není ochoten zaplatit celou sumu předem, byste měli prozkoumat velmi pečlivě. Věnujte pozornost i těm, kteří nenabízejí nejlepší cenu, ale slibují zachování vašeho podnikání – jste-li s firmou duševně spjati. Připravte si stručné a přesvědčivé vysvětlení, proč firmu prodáváte.

-kk-

Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace