HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Cesta do hlubin manažerovy duše

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Během příštích deseti let čeká společnosti mnoho změn. Musí se vyrovnat s úkoly, jež přináší globalizace a nové technologie. Na lokálních trzích je zase nutno se vyrovnat s specifiky životního stylu v jednotlivých zemích. Změna vedení podniku však zahrnuje i personální vývoj řídících pracovníků. Řada z nich se například soustředí pouze na konkurenci a současně přitom ignorují zákazníky.

Osobní rozvoj a proměna začíná podrobným zkoumáním vlastních názorů na styl řízení, hledáním smyslu práce a vizí budoucího vývoje. Důležité je zabývat se i vztahy s okolím. Poznání sebe sama zahrnuje také ochotu vnímat pocity, názory a myšlenky druhých. Zdravě sebevědomý člověk hledá a vytváří pouta s okolím, kterému může věřit a jemuž skutečně záleží na jeho osobním rozvoji. Taková osobnost je potom s to přijmout kritiku.

Proces sebezkoumání se zabývá až filozofickými otázkami o smyslu života a podstatě zdravé společnosti, ale také tím, jakých změn chce a je schopen dotyčný dosáhnout. Cílem je pomoci překročit limity tradičního obchodního myšlení, orientovaného pouze na profit, ale i zbavit manažery strachu a úzkosti z poznání vlastního já, aby se mohli připravit na nové pojetí role ve firmě.

**Datum vydání: VI/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace