HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Ať už skrýváte cokoli, zaměstnanci to stejně objeví

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

V současné době volně dostupných informací by se manažeři neměli snažit svým zaměstnancům zatajovat klíčové údaje, ale namísto toho usilovat o zachování vlastní dobré pověsti. Přesvědčit se o tom mohl například Donald J. Carty, výkonný ředitel jedné z dceřinných společností **American Airlines**, který se domníval, že způsob rozdávání bonusů kolegům je jeho výsadním právem a nikomu kromě zúčastněných manažerů do toho nic není. Měl sice výsadní právo a rozdával pode svých slov bonusy v rámci norem svého průmyslového odvětví, dopustil se však základní chyby – zatajil důležité informace zaměstnancům a odborům. Stálo jej to důvěru společnosti i ztrátu postu výkonného ředitele.

Zaměstnanci dokáží pochopit, že v těžké doby si žádají těžká rozhodnutí. U svých nadřízených však v takových dobách hledají podporu a možnost důvěřovat jim. Typickým příkladem může být snižování stavů, o němž se na půdě společností dosud hojně mlčí, dokud to jde. Praxe ale ukazuje, že i o snižování stavů mohou být zaměstnanci informování svými nadřízenými při osobních schůzkách nebo prostřednictvím e-mailu. Zaměstnanci se pak se skutečností lépe vyrovnají a hlavně si zachovají úctu a důvěru k zaměstnavateli a jeho managementu. Ztracená důvěra zaměstnanců se získává zpět velmi obtížně.

**Datum vydání:** VI/2003
Zdroj: Intelligent Enterprise - strategické podnikání, informace a IT

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace