HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Vzdělávání (nejen) manažerů, výuka vůdčích schopností za pomoci koní

Existuje nepřeberné množství osvědčených manažerských kurzů, proč tedy něco nového? A co to vlastně je? Proč koně?

Vzdělávací programy manažerských a vůdčích dovedností pomocí koní nejsou žádnou novinkou. V Evropě jsou takovéto programy velice úspěšné a žádané přes 15 let a v USA ještě déle. Novinkou jsou pouze v České republice.

Jedná se o program, který používá koní jako prostředku pro zlepšení vůdčích dovedností, jež jsou poté přenositelné do pracovního prostředí. Nejedná se o přednášky s pasivním přijímáním užitečných informací, ale o získání osobních zkušeností, při nichž se účastník učí poznávat sám sebe a přicházet na nejvhodnější řešení, nikoli slepě následovat instrukce.

Jedná se o soubor praktických cvičení, která dají účastníkům pocítit, jaké je být opravdovým vůdcem, nebo jak se takovým vůdcem stát. Vůdcem, jenž používá respekt a důvěru, nikoli sílu a moc. Během kurzu se díky upřímným reakcím koní, zpětným vazbám koučů a účastníků navzájem prozkoumávají rozdíly mezi tím, jak člověk realitu vnímá a jaká je skutečnost. Účastníci se během seminářů dostávají k opravdovému jádru problému a sami přicházejí s efektivními řešeními.

seznámení se s koněm, odpočinek, sdílení nového zážitku individuální řešení úkolu, vůdčí schopnosti, vzájemná důvěra a respekt k vůdci řešení úkolů s kolegy řešení úkolů s kolegy navázání kontaktu s koněm a motivace ke vzájemné spolupráci kreativní řešení týmového úkolu

Programy s koňmi jsou zážitkové programy, které umožňují znalosti převádět do prožitků, z prožitků vytvářet zkušenosti a ze zkušeností nové návyky. Existuje mnoho vynikajících manažerských kurzů, ale použití koní celý učící proces zintenzivní a zkvalitní. Koně nikoho neposuzují podle pracovního postavení, vzdělání, vzhledu či vzájemných sympatií, neumí lhát nebo se přetvařovat, tudíž vytvářejí bezpečné prostředí pro experimentování a učení se z vlastních chyb. Dávají okamžitou a upřímnou zpětnou vazbu, avšak nesoudí a nehodnotí, což proces sebeuvědomění a učení velmi urychluje. Koně není možno obelhat, jsou nestranní, vyžadují od lidí upřímnost a autentičnost. Toto pomáhá zlepšovat srozumitelnost vyjadřování a shodu mezi tím, co vyjadřujeme navenek a co opravdu cítíme. Aby pro nás koně pracovali, musí důvěřovat nám, našemu cíli, vnímat náš jasný záměr, cítit naší koncentraci a to vše s dávkou nasazení, která je k činnosti motivuje.

synchronizace ve vedení harmonie ve vedení překonávání překážek

Je zřejmé, že kvality dobrého vůdce jsou v podstatě stejné z pohledu koně i spolupracujících lidí. Koně navíc oplývají vlastnostmi, které z nich dělají nejlepší školitele vůdčích schopností na trhu. Vzdělávací manažerské programy za pomoci koní jsou tedy dalším logickým vývojovým stupněm a nadstavbou modelových situací, simulací a manažerských her. Nevěříte? Přijďte se k nám přesvědčit sami.Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace